Hjem > Mad ud af huset når du vil servere kvalitet nær Thisted

Mad ud af huset når du vil servere kvalitet nær Thisted

Mad ud af huset når du vil servere kvalitet nær Thisted
Annonce

Artiklens indhold er sponsoreret af gomadspar.dk

Når der skal holdes fest eller sammenkomst i Thisted-området, er valget af mad ofte afgørende for, om dagen bliver en succes. Heldigvis findes der lokale løsninger, der kan gøre planlægningen væsentligt lettere. Med muligheden for at få leveret velsmagende retter direkte til døren kan du koncentrere dig om dine gæster i stedet for at stå i køkkenet hele dagen. Go’Mad kombinerer lokale råvarer med professionel tilberedning og skaber madoplevelser, der passer til ethvert arrangement.

Lokale råvarer gør hele forskellen

En af de store fordele ved at vælge Go’Mad til dit næste arrangement er fokus på friske, lokale produkter. Når du bestiller klassisk smørrebrød i Thisted med hjemmelavet pålæg, får du retter tilberedt efter årstidens råvarer fra lokalområdet. Dette sikrer ikke kun den bedste smag, men understøtter også det lokale erhvervsliv og reducerer transporten. Fra hjemmelavet leverpostej med ristet champignon og bacon til højtbelagt luksus smørrebrød med frisk rødspættefilet tilberedes alt med omhu og sans for kvalitet. Menuerne spænder bredt, så der er noget for enhver smag og lejlighed.

Pålægskagemænd og traditionelle favoritter

Til børnefødselsdage og andre festlige lejligheder er pålægskagemanden en gammel tradition, der stadig lever i bedste velgående. Go’Mad tilbyder pålægskagemænd med hjemmelavet pålæg i forskellige størrelser fra 6-8 personer op til 14-16 personer. For dem, der foretrækker fisk, findes der også pålægskagemand med friske varianter af fisk. Traditionelle håndmadder kan bestilles til uspecificeret pålæg, så du slipper for at skulle lave alt fra bunden selv.

Udvalget af klassisk smørrebrød byder på alle de kendte favoritter som dyrlægens natmad, rullepølse med løg og sky, og roastbeef. Hvert stykke smørrebrød laves på Go’Mads signaturbrød og kan vælges i både klassisk udgave og som højtbelagt luksus smørrebrød.

Fleksible løsninger til enhver anledning

Uanset om du planlægger en fødselsdag, julefrokost, familiesammenkomst eller firmaarrangement, kan du sammensætte en menu, der passer præcis til dit behov. Med mad ud af huset i Thisted til alle typer arrangementer får du mulighed for at vælge mellem alt fra lækre brunchmenuer med amerikanske pandekager og brunchpølser til festlige hovedretter som kalvesteg stegt som vildt eller den populære helstegte pattegris på spyd med garanti for sprødhed.

For dem, der ønsker at tage en mere aktiv rolle i tilberedningen, findes der også praktiske varm-selv menuer. Her kan du bestille alt fra marineret sousvide kyllingebryst med baconsvøbt svinemørbrad til grill-selv menuer med kryddermarineret kyllingbryst og BBQ grillben. Denne fleksibilitet gør det nemt at tilpasse arrangementet efter dine præferencer, og du får stadig fordelen af professionelt tilberedt mad med kvalitetsråvarer.

Menuer til større selskaber

For arrangementer med mindst 10-15 personer tilbyder Go’Mad sammensatte menuer, der sikrer en helstøbt madoplevelse. Den danske frokostmenu indeholder blandt andet marinerede sild med karrysalat, lune tarteletter med høns i asparges, frikadeller med kartoffelsalat og afslutter med klassisk æblekage. Dette er en menu, der rammer den danske smagsnerve og skaber hyggelige stemninger omkring bordet.

Griseriet-låret er en anden populær mulighed med langtidsstegt skinke og letrøget lår-stykker med American rub, serveret med to slags kartofler, salater, flutes og kryddersmør. Du kan vælge mellem at sammensætte dine egne salater eller opgradere til en komplet salatbar.

Drikkevarer og praktiske detaljer

Som en ekstra service kan du bestille drikkevarer direkte sammen med din madbestilling. Go’Mad tilbyder øl, vin og vand, så du får alt samlet ét sted. En særlig fordel er returret på alle uåbnede drikkevarer, hvilket betyder, at du trygt kan bestille rigeligt uden at bekymre dig om spild.

Når du bestiller mad ud af huset fra Go’Mad, får du en madoplevelse, der er sammensat efter årstidens råvarer og med fokus på friske, lokale produkter. Uanset om du vælger færdigtilberedt mad eller varm-selv menuer, kan du være sikker på kvalitet og god smag til dit næste arrangement i Thisted-området.

Kontakt Go’Mad

Simons Bakke 72, 7700 Thisted
Tlf.: 97 96 10 16
E-mail: gomadhuset@gmail.com

© News | All rights reserved.

News.dk

News.dk er en del af Det Nordjyske Mediehus

Østre Havnegade 63-65, 9000 Aalborg.

Ønsker du markedsføring på News.dk

eller generel hjælp til online markedsføring
Så kontakt vores SEO specialister
eller vores Google Ads specialister.

Kontakt os

Det Nordjyske Mediehus
Østre Havnegade 63-65
9000 Aalborg

Tlf: 99 35 35 35
CVR: 18 09 66 41